Cyber Knowledge Eğitim Kampımızı Bitirdik!

Siber Güvenlikle ilgili genel kültür edinimini amaçladığımız ve bunu teknik bilgilerle de pekiştirdiğimiz etkinliğimizde 4 ayrı günde çok verimli oturumlar gerçekleştirdik. Siber Güvenlik nedir, etik kapsamı nelerdir, iş olarak karşılığı nasıldır gibi konuların detaylı açıklamasını ve uygulamalı anlatımlarını alanında yetkin eğitmenlerden dinleme fırsatını yakaladık. Katılımcılarımızdan da çok güzel geri dönüşler almak gelecekteki etkinlikler için bizi daha fazla motive etti. Gebze Teknik Üniversitesi Bilgisayar Topluluğu olarak katılan herkese teşekkür ediyor ve diğer etkinliklerde yine birlikte olmayı umuyoruz.

Etkinlik verilerimiz :

-Eventbrite üzerinden ücretsiz bilet ile katılınırken 1060 adet bilet alındı.

4644 kişiyse sayfamızı ziyaret etti.

-Youtube üzerinden yayınladığımız etkinliğimiz toplamda 3.500 görüntülenmeyi geçti.

Kampımızda Neler Yapıldı:

📆Kampımızın İlk Gününde(21 Kasım):

Katılımcılarımıza hem Linux’a hem de siber güvenliğe giriş niteliğinde “Temel Linux Eğitimi” ve “Siber Güvenlik 101 Eğitimi” verdik.

Eğitmenlerimiz Yakup Talha YOLCU , Derviş Ali DUMAN ve Erkan YILMAZ ‘ a sunumları için teşekkürler.

📆İkinci Gününde(22 Kasım):

İlk olarak BilgeAdam Akademi sponsorluğunda Emin ÖZEVİN’in sunumuyla daha teknik adımların anlatıldığı Siber Güvenlik Workshop gerçekleşti. Eğitime katılanlara BilgeAdam Akademiden sertifika verildi.

BilgeAdam Akademi ve Emin ÖZEVİN’e eğitim için ve katkıları için teşekkür ederiz.

Sonrasında Altair Siber Güvenlik Topluluğu’ndan Mustafa Atakan KASACI’nın sunumuyla Sosyal Medya Hacking ve Son Kullanıcı Güvenliği sohbeti gerçekleşti.

📆Üçüncü Gün(28 Kasım):

Mustafa Atakan KASACI’dan Siber Güvenlik alanında daha fazla bilgi edinmemizi sağlayan Sosyal Mühendislik, İstihbarat ve Malware konularını dinledik. Bütün konuları detaylı olarak konuştuğumuz yer yer soru-cevap tadında bir oturum oldu.

Mustafa Atakan KASACI’ya eğitimleri ve bilgilendirici sohbeti için teşekkürler.

📆Dördüncü Gün(29 Kasım):

Mert Seyfi ÇULHA‘nın Aktif – Pasif Bilgi Taşıma Eğitimi‘nde detaylı örneklerle ve uygulamalı anlatımlarla çok kapsamlı ve akıcı bir oturum gerçekleştirdik.

Mert Seyfi ÇULHA’ya etkinliğimize kattıkları için teşekkür ediyoruz.


Eğitimden sonra Kahoot üzerinden yaptığımız 4 günün konularıyla ilgili bilgi yarışmamızda ilk 10’a girenler teknolojik ekipmanlar ve eğitim ödülleri kazandı.

Etkinliği çok kısa bir zamanda çok kişiye ulaştırdık. Bunun mutluluğunu ekiplerimizle paylaşmaktayız.

Teşekkürlerimiz onlar için : Vahide Değirmenci, Saliha Kansız , Hüseyin Ömer GÜRAY, Rian RYZHOV ,Berat DELAL , Doğan TURAN , Muhammed OĞUZ , Mustafa Atakan KASACI , Emre ŞENEL ve daha birçok ekip.
Etkinlik görsel içeriklerini oluşturan Selim AYNİGÜL ve tasarım ekibine, Teknik ekipten Furkan Gündüz ve Ömer Can ATLI’ya teşekkürler.

Eğitim kampımızı Youtube Kanalımızdan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir