Hakkımızda

Gebze Teknik Üniversitesi

Bilgisayar Topluluğu

Hakkımızda

  Gebze Teknik Üniversitesi Bilgisayar Topluluğu 2016 Şubat ayından bu yana Gebze Teknik Üniversitesi bünyesindeki öğrencilere sosyal, kültürel, eğitsel ve bilimsel alanlarda katkıda bulunmak amacıyla kurulmuş bir öğrenci topluluğudur. Sadece teoriden ibaret olmayan mesleki hayatı, düzenlenen konferanslarda sektörün içinden gelen uzmanlardan dinleyerek öğrenmeyi, bu sayede öğrencileri iş hayatına yaklaştırarak onları ne istediğini daha iyi bilen insanlar haline getirmeyi ve gerek büyük programlar organize ederken gerekse düzenlenen atölyeler sayesinde ekip çalışmasının ne demek olduğunu göstermeyi amaçlamaktadır.

  Düzenlenen etkinliklerde, şirketler kendilerini öğrencilere daha detaylı anlatma fırsatı bulurken öğrenciler de şirketlerle bire bir iletişime girebilme ayrıcalığı taşımıştır. Topluluk içerisinde aynı ilgiye sahip öğrenciler ilgilendikleri konuda atölye açma ve öğrendiklerini diğer öğrencilere anlatma imkanına sahip olmuş bu sayede bilgiyi paylaştığımız ve beraber öğrendiğimiz bir ortam kurulurken atölyeyi yöneten arkadaşlarımız aldıkları sorumlulukla bir liderlik deneyimi tecrübe etmişlerdir. Oluşturulan ekipler gece gündüz çalışmalarla birçok önemli yarışmaya katılmış, şirketlerin okulumuzda yarışmalar yapması sağlanmış, etrafımızdaki Ar-Ge merkezlerine geziler düzenlenmiş ve civar illerde düzenlenen önemli etkinliklere katılım sağlanmıştır.

  Geleneksel hale gelmiş etkinlikleri, Geekday, Siber Güvenlik, Programlama, Kriptoloji ve Oyun Geliştirme Atölyeleri ve geleceğe yönelik planlarıyla GTÜ Bilgisayar Topluluğu örnek bir topluluk olma yolunda ilerlemektedir. 

Cumhuriyet Mahallesi 2254. Sokak No:2,
Gebze Teknik Üni., Bilgisayar Mühendisliği Binası
Gebze/Kocaeli, TR1
+ 0
Atölye
+ 0
Etkinlik
+ 0
Katılım
+ 0
Aktif Üye